Events og webinarer
Tilmeld dig events og webinarer – eller se tidligere afholdte webinarer – i projektet Arbejdskraft nu og til fremtiden.
Webinar til virksomheder
Træf bedre beslutninger med data på S’et i ESG 24. november
Med Cabis nyudviklede ESG-værktøj Socialt Overblik får I et stærkt grundlag for at arbejde struktureret med sociale data i jeres virksomhed. Tilmeld jer webinaret og få gratis adgang til værktøjet samt viden og hjælp til at bruge S'et i ESG i hverdagen.
24. november 2026
09.00-10.00
Online
Webinar til virksomheder
Træf bedre beslutninger med data på S’et i ESG
Med Cabis nyudviklede ESG-værktøj Socialt Overblik får I et stærkt grundlag for at arbejde struktureret med sociale data i jeres virksomhed. Se eller gense webinaret, og få gratis adgang til værktøjet samt viden og hjælp til at bruge S'et i ESG i hverdagen.
Se eller gense webinaret
Se eller gense webinaret
Hvordan gearer du din virksomhed til en mangfoldig medarbejdergruppe
Se eller gense webinaret, der giver dig viden og værktøjer til, hvordan du kan skabe de helt rette rammer, så alle medarbejdere, også dem med særlige behov, kan bidrage og trives. Webinaret er en del af projektet Arbejdskraft nu og til fremtiden, som er støttet af Den Europæiske Socialfond og Danmarks Erhvervsfremmebestyrelse.
Se eller gense webinar
Event
Fra mangel på hænder til flere muligheder
Vær med, når Dansk Erhverv afholder gå-hjem-møde om nye muligheder for rekruttering. Få inspiration til at tænke i opgaver frem for stillinger, åbne døren for flere kandidater og skabe en god start for nye medarbejdere.
28. oktober 2026
15.00-16.30
Perronen, Søren Frichs Vej 40b, st., 8230 Åbyhøj
KURSUS
Mailkursus: Bliv klar til at lede neurodivergente medarbejdere
Mangler du viden og værktøjer til at lede neurodivergente medarbejdere? Tilmeld dig Cabis mailkursus, og få det serveret direkte i din indbakke. Læs mere og tilmeld
Vil du vide mere om Arbejdskraft nu og til fremtiden?
Kontakt projektleder Flemming Binderup Gammelgaard.
Flemming Binderup Gammelgaard
Kontakt Flemming vedrørende overordnede spørgsmål om projektet.