Cabis mentornetværk

Cabis mentornetværk har ca. 250 medlemmer, der stiller deres samlede viden til rådighed via denne side, nyhedsmails og seminarer.

Vi modtager gerne bidrag fra folk uden for netværket, og alle bidrag er med til at gøre temasiden aktuel og interessant!

Har du kendskab til nyt materiale, spændende projekter, gode resultater eller ideer, der kan inspirere andre, så kontakt seniorkonsulent Anette Hansen.

Tilmeld dig det digitale netværk

Når du tilmelder dig netværket får du løbende nyheder direkte i din mailboks. Send en mail til Gitte Ronald Thomsen med oplysning om, hvor du arbejder. Så bliver du en del af det digitale mentornetværk. 

Find netværksmedlemmerne sorteret efter:

  • Jobcentre
  • Andre offentlige aktører
  • Virksomheder
  • Uddannelsesområdet
  • Andre aktører
  • Øvrige

 

Fold listen ud og se netværkets medlemmer

Jobcentre:

Albertslund:
Ulla Lorentzen, ulla.lorentzen@albertslund.dk

Allerød:
Ninna Jeneva Lassen, nijl@alleroed.dk

Favrskov: 
Henriette Christensen, hec@favrskov.dk 

Faxe: 
Vibeke Dyhr, vda@faxekommune.dk 
 
Frederiksberg:
Anne Hansen, Anha30@frederiksberg.dk
Barbara Mortensen, bamo01@frederiksberg.dk

Furesø: 
Karsten Rasmussen, kras@furesoe.dk

Haderslev: 
Bertel Hansen, beha@haderslev.dk

Hedensted: 
Louise Hee Ahle, louise.hee.ahle@hedensted.dk
Randi Frost Pedersen, randi.pedersen@hedensted.dk 

Horsens:
Anne Mette Randers, ssamr@horsens.dk

Hvidovre:
Hanne Mørup, hmu@hvidovre.dk 

Høje-Taastrup: 
Anette Rasmussen, anetteras@htk.dk

Hørsholm:
Annett Kurland, aku@horsholm.dk
Caroline Lund, cal@horsholm.dk
Michael Kappelgaard, mika@horsholm.dk
 

Ikast-Brande: 
John Axel, joaha@ikast-brande.dk
Svend Østergaard, svost@ikast-brande.dk

København:
John Andersen, T004@bif.kk.dk 

København, Musvågevej:
Anne Birgit Hansen, tv37@bif.kk.dk

Køge:
Walid Ali, adm.walid@gmail.com

Lyngby-Taarbæk:
Mette Sommer Bærentzen, mcb@ltk.dk 

Mariagerfjord:
Ea Bjørnsholm, eabjo@mariagerfjord.dk 

Middelfart, Job- og Kompetencehuset: 
Ulla Sørensen, ulla.sorensen3@middelfart.dk 

Morsø:
Rikke Jensen, rikke.jensen@morsoe.dk 

Odder:
Laila Dueholm, laila.dueholm@odder.dk
Marianne Jensen, marjen100@hotmail.com

Randers:
Mie Nørby Dahl, Mie.Norby.Dahl@randers.dk

Ringkøbing-Skjern: 
Gitte Tang Vestergaard, gitte.tang.vestergaard@rksk.dk

Roskilde:
Khalil Ahmad, khalila@roskilde.dk 

Silkeborg:  
Michael Højlund, mih@silkeborg.dk


Sprogø: 
Bibi Emde, bkem@soroe.dk 


Varde: 
Bente Jensen, benj@varde.dk

Vesthimmerland:
Lars Kildedal, lhk@vesthimmerland.dk 

Vordingborg: 
Annette Nøhr, anno@vordingborg.dk

Aabenraa Kommune:
Jesper R. Rasmussen, jrr@aabenraa.dk 

Aarhus, Job og Trivsel: 
Heidi Corfitz Møller Frederiksen, hcmf@aarhus.dk

Aarhus: JOBstien:
Peter Sakke, pes@vaeksthus.dk
Pia Lind, plind@aarhus.dk

 

Andre offentlige aktører:

Bagland, Region Midtjylland: 
Jobkoordinator Bjørn Tranberg Jensen, Bjorn.Jensen@ps.rm.dk 

Direktoratet for Kriminalforsorgen, Straffuldbyrdelseskontoret:
Nadja Sørensen, nadja.sorensen@kriminalforsorgen.dk 

Hedensted Kommune / LBR: 
Kirsten Pedersen, Kirsten.Pedersen@Hedensted.dk

Lyngby-Taardbæk Kommune, Center for Sundhed og Kultur:
Jette Vestergaard, jeve@ltk.dk


Virksomheder:

Dansk Supermarked:
Annette Vittrup, annette.vittrup@dsg.dk

HKI - Hans Knudsen Instituttet:
Lise Christoffersen, lichristoffersen@hki.dk 

NordVirk:
Stepan Lee, sl@nordvirk.dk

Poul Fisker, poul.fisker@pc.dk


Uddannelsesområdet:

Daghøjskolen i Randers:
Frederik Bak, frederik@daghoejskolen.dk

Elmelund, Thisted: 
Jens Knudsen, elmelund@mail.tele.dk 

FOCUS, Ikast-Brande Kommune:
Hanne Riber, harib@ikast-brande.dk

Kolding Kommune, Sprogskolen Kolding:
Vivian Møllegård, vmob@kolding.dk

Københavns Kommune, Ungdommens Uddannelsesvejledning:
Henrik Kristensen, henrkr@kk.dk

Ungdommens Uddannelsesvejledning, København: 
Charlotte Østrup, choest@kk.dk  

Aarhus Tech:
Erik Gøttler Mathiassen, egm@aarhustech.dk


Andre Aktører:

Alsted Consulting:
Johnny Alsted, ja@alstedconsulting.dk

Berit Bosteen:
Berit Bosteen, berit@bosteen.dk

Center for unge:
Jørn Bonde Mortensen, jbm@centerforunge.dk

Dansk Flygtningehjælp Integration:
Hans Christian Knudsen, hans.christian.knudsen@drc.dk 

DropUd: 
Karen Due, karen@dropud.dk 

Foreningen Nydansker: 
Susie Skov, sus@foreningen-nydansker.dk 
Helle Møller, htm@foreningen-nydansker.dk 

Individualisterne:
Natasja Jensen, natasja@individualisterne.com 

Job-care:
Kirsten Ipsen, kirstenipsen@job-care.dk

Jane Winther, jane@job-care.dk 

Jobinplace:

Jonas Nielsen, jon@jobinplace.dk 

Konsulentfirmaet Kristine Poulsen:
Kristine Poulsen, mail@kristinepoulsen.dk

High:Five København:
Ole Hessel, ole@highfive.net 

Intrego, GoMentor og Mentorsind (København)
Marianne Nielsen, maspnymail@gmail.com

Mentorland:
Lars Holmboe, lars@interkultur.dk

Men2r:
Tom Th. Pedersen, ttp@men2r.dk 

Nørtoft Trivsel:
Erling Nørtoft, erling@noertoft-trivsel.dk  

PS Contact
Susanne Rømer Jensen, susjen@pscontact.dk 

Silkebjørnen:
Lene Nielsen, Lene@silkebjoernen.dk

Sisyfos: 
Hans Lassen, sisyfos@sisyfos.org 

ZMIND
Eva Bonde, eva@zmind.dk  


Andre
:

Kirsten Ipsen, kips2680@gmail.com

William Husted, wh@williamhusted.dk

Kirsten Marcher, Kirsten.marcher@brk.dk

Anders K. Kristensen, Anders.kristensen@stab.rm.dk

Camilla Gregor Hermansen, cgh@moedrehjaelpen.dk 

Jonas Nielsen, (freelance konsulent og mentor), https://www.linkedin.com/in/jonasnielsendk/